Altijd al live aanwezig willen zijn bij het maken van een politieke podcast? In Nieuwspoort kan het! Op maandagavond 9 september tussen 18:00 en 19:30 uur gaat Splinter Chabot in gesprek met de drie genomineerden voor de PrinsjesPodcastprijs 2024. De podcastmakers blikken door de lens van hun eigen genomineerde aflevering terug op het afgelopen parlementaire jaar.
Uit een groot aantal inzendingen kiest de jury, bestaande uit Splinter Chabot, Merel Ek en Lotte Welmers, een longlist van tien podcastafleveringen, en brengt deze vervolgens terug tot drie genomineerde afleveringen voor de PrinsjesPodcastprijs 2024. De prijs wordt – samen met de PrinsjesBoekenprijs en PrinsjesFotoprijs – uitgereikt op vrijdag 13 september tijdens Democratie in Woord en Beeld in de Eerste Kamer. De drie genomineerde afleveringen voor de PrinsjesPodcastprijs worden in de loop van augustus bekendgemaakt.
Vorig jaar schoven Tijs van den Brink en Julia Wouters (EO Spindoctors), Harmen van der Veen en Gerdi Verbeet (De Binnenkamer) en Floor Boon en Anna Korterink (NRC Vandaag) aan bij Splinter in de livestudio. De aflevering (inclusief gastoptreden van Caroline van der Plas) kunt u terugluisteren op Spotify. De PrinsjesPodcastprijs werd in 2023 uiteindelijk gewonnen door NRC Vandaag met de aflevering 'Hoe de Groningse gasmissie van Eric Wiebes mislukte'.
In Nieuwspoort zal de podcast met de genomineerden live worden opgenomen. Aan deelname zijn geen kosten verbonden.
Waarom?
We draaien de schijnwerpers om en richten deze op de mensen die dagelijks de ontwikkelingen in politiek Den Haag verslaan en voorzien van duiding. We gaan in gesprek met de journalisten achter de politieke podcast: hoe kwam deze aflevering tot stand en hoe hebben zij het parlementaire jaar ervaren?
Nieuwspoort is partner van Stichting DWB. De PrinsjesPodcast is onderdeel van het Prinsjesfestival. Lees meer over de PrinsjesPodcastprijs.
Foto: Charlotte Maassen
Praktische informatie | |
Datum: | 9 sep. 2024 |
---|---|
Locatie: | Bezuidenhoutseweg 67, Den Haag |
Aanvangstijd: | 18:00 – 19:30 uur |
- Over toegankelijkheid van het gebouw
Handig om te weten:
Het is goed om voorafgaand aan uw bezoek aan Nieuwspoort met een aantal dingen rekening te houden:
- Poorters krijgen toegang tot Nieuwspoort op vertoon van het huidige Poorterspasje en een legitimatiebewijs.
- Genodigden kunnen zich vooraf aanmelden voor een snellere toegang via deze link. Neem de ontvangen QR-code mee.
- Neem ook altijd een geldig legitimatiebewijs mee.
- De ingang van Nieuwspoort bevindt zich aan de zijkant van het Tweede Kamergebouw.
- Volg onderstaande stappen bij binnenkomst. Heeft u een Kamerpas? Dan kunt u direct naar binnen via de betreffende poortjes.
Kijk hier voor de volledige aanmeldprocedure.
- Routebeschrijving naar Nieuwspoort
Routebeschrijving
Routebeschrijving auto
Komt u met de auto? Controleert u van tevoren dan vooral de actuele verkeerssituatie, die kan in en rond Den Haag geregeld wijzigen.
Kijk op: ANWB – Actuele verkeersinformatie Den Haag.Het gebouw van de Tweede Kamer ligt naast de
A12 (afslag 2 richting Centraal Station/Centrum-Zuid) en
de S100 (afslag richting Centraal Station) en is daarmee
goed bereikbaar met de auto.Route met het openbaar vervoer
U kunt ons ook makkelijk bezoeken
met het openbaar vervoer. Nieuwspoort bevindt zich op
loopafstand van Den Haag CS (uitgang Anna van
Buerenplein).Kijk op de site van OV9292.nl voor actuele informatie over het openbaar vervoer.
Route met de fiets
Let op: in verband met veiligheidsmaatregelen
moet de fiets op afstand van het Kamergebouw worden
gestald. Dit kan onder andere op de parkeerstrip voor
fietsen langs de Bezuidenhoutseweg tegenover Coolblue
(Babylon). Of in de fietsenstalling van Den Haag CSParkeren
De Tweede Kamer heeft geen openbare parkeergelegenheid. U kunt parkeren bij Q-Park CS New Babylon of Q-Park Malieveld.
Q-Park CS New Babylon
Adres: Prinses Irenestraat 1, 2595 Den HaagQ-Park Malieveld
Adres: Koningskade 1, 2596 Den Haag