Onder het motto ‘En ze leefden niet even lang en gelukkig’ start Pharos in Nieuwspoort de ‘Week van de Gezondheidsverschillen’. Samen met ruim honderd bestuurders uit verschillende sociale domeinen vraagt Pharos aandacht voor dit maatschappelijke probleem en gaat met de aanwezigen op zoek naar effectieve oplossingen om de gezondheidsverschillen te verkleinen.
Gezondheidsverschillen
In Nederland gaan mensen die korter geschoold zijn, in slecht gebouwde huizen wonen en/of een laag inkomen hebben gemiddeld 6 jaar eerder dood en zijn de laatste 15 jaar van hun leven minder gezond.
Bij de aanpak van gezondheidsverschillen gaat het niet enkel om leefstijl maar veel meer om de achterliggende oorzaken waardoor deze verschillen ontstaan. De gezondheidsverschillen kunnen alleen verkleind worden als bestuurders, ambtenaren, professionals en beleidsmedewerkers uit diverse domeinen samen aan de slag gaan.
Bijeenkomst
Na de opening door Patricia Heijdenrijk, directeur Pharos, gaat dagvoorzitter Aldith Hunkar in gesprek met onder andere Marco Pastors (directeur Nationaal Programma Rotterdam-Zuid) en Eelco Eerenberg (wethouder gemeente Utrecht) over hun lokale aanpak op het gebied van gezondheidsverschillen. Aansluitend zal Jan Rotmans ingaan op de stappen die deze transitie van alle betrokkenen vraagt.
Week van de Gezondheidsverschillen
Informatie over alle activiteiten in de Week van de Gezondheidsverschillen vindt u op www.pharos.nl.
Praktische informatie
Datum: Maandag 18 maart 2024
Locatie: Nieuwspoort, Bezuidenhoutseweg 67, Den Haag
Inloop: 13.00 uur
Aanvangstijd: 13.00 uur (tot 16.00 uur)
Aanmelden is niet meer mogelijk
Praktische informatie | |
Datum: | 18 mrt. 2024 |
---|---|
Locatie: | Bezuidenhoutseweg 67, Den Haag |
Aanvangstijd: | 13:00 – 16:00 uur |
- Over toegankelijkheid van het gebouw
Handig om te weten:
Het is goed om voorafgaand aan uw bezoek aan Nieuwspoort met een aantal dingen rekening te houden:
- Poorters krijgen toegang tot Nieuwspoort op vertoon van het huidige Poorterspasje en een legitimatiebewijs.
- Genodigden kunnen zich vooraf aanmelden voor een snellere toegang via deze link. Neem de ontvangen QR-code mee.
- Neem ook altijd een geldig legitimatiebewijs mee.
- De ingang van Nieuwspoort bevindt zich aan de zijkant van het Tweede Kamergebouw.
- Volg onderstaande stappen bij binnenkomst. Heeft u een Kamerpas? Dan kunt u direct naar binnen via de betreffende poortjes.
Kijk hier voor de volledige aanmeldprocedure.
- Routebeschrijving naar Nieuwspoort
Routebeschrijving
Routebeschrijving auto
Komt u met de auto? Controleert u van tevoren dan vooral de actuele verkeerssituatie, die kan in en rond Den Haag geregeld wijzigen.
Kijk op: ANWB – Actuele verkeersinformatie Den Haag.Het gebouw van de Tweede Kamer ligt naast de
A12 (afslag 2 richting Centraal Station/Centrum-Zuid) en
de S100 (afslag richting Centraal Station) en is daarmee
goed bereikbaar met de auto.Route met het openbaar vervoer
U kunt ons ook makkelijk bezoeken
met het openbaar vervoer. Nieuwspoort bevindt zich op
loopafstand van Den Haag CS (uitgang Anna van
Buerenplein).Kijk op de site van OV9292.nl voor actuele informatie over het openbaar vervoer.
Route met de fiets
Let op: in verband met veiligheidsmaatregelen
moet de fiets op afstand van het Kamergebouw worden
gestald. Dit kan onder andere op de parkeerstrip voor
fietsen langs de Bezuidenhoutseweg tegenover Coolblue
(Babylon). Of in de fietsenstalling van Den Haag CSParkeren
De Tweede Kamer heeft geen openbare parkeergelegenheid. U kunt parkeren bij Q-Park CS New Babylon of Q-Park Malieveld.
Q-Park CS New Babylon
Adres: Prinses Irenestraat 1, 2595 Den HaagQ-Park Malieveld
Adres: Koningskade 1, 2596 Den Haag