Marcia Luyten over democratie in een autoritair tijdperk

Bij elke verkiezing in het Westen lijkt de democratie zelf op het stembiljet te staan. Hoe lang gaat dat nog goed? De AI van losgeslagen techbro's, giftige polarisatie op sociale media en politiek onvermogen doen het ergste vrezen. Is er nog hoop voor onze democratie? Of zijn de autoritaire krachten te sterk geworden?

In de avond Het Vuur van de Dictatuur van Haagsch College analyseert Marcia Luyten haarscherp hoe de vele pijlers waarop onze democratie rust worden afgebroken. Waarom lukt het ons niet om los te komen van de autoritaire verleiding - ondanks alle lessen uit het verleden?

Aan de hand van heldere dwarsverbanden en pakkende voorbeelden laat Luyten zien waarom we op een kruispunt in de geschiedenis staan. Hoe komen we uit de verlammende chaos die autocraten bewust creëren? En wat is er nodig om de eeuwenoude democratische idealen te laten werken in een digitaal tijdperk? In Het Vuur van de Dictatuur hoor je hoe we democratie kunnen redden van het vuur.

Marcia Luyten is schrijver, columnist en presentator. Ze heeft een vaste column in De Volkskrant en is auteur van o.m. Het geluk van Limburg, Moederland, de jonge jaren van Máxima Zorreguieta, Democratie is niet voor bange mensen, en Kiezen voor democratie. In mei 2027 verschijnt Het vuur van de dictatuur.

De avond wordt gepresenteerd door Thomas van Zijl, presentator voor o.a. Haagsch College en BNR.

Deze avond is een productie van Haagsch College

Praktische informatie:
Datum: 26 januari 2027
Inloop vanaf 19.00 uur
Aanvang: 19.30 uur
Einde: 21:00 uur
Reguliere tickets p.p. €19,50 en voor Poorters / leden Nieuwspoort €16,00 p.p.
Chef's special: 
U kunt vooraf een hapje komen eten, bestel daarvoor naast uw zaalticket de Chef's Special a €17,50, dan bent u al vanaf 18.30 uur welkom in ons restaurant. De Special vindt u hier binnenkort.

Praktische informatie

Datum: dinsdag 26 januari 2027
Locatie: Bezuidenhoutseweg 67, Den Haag
Regulier toegangsticket: € 19,50
Chef’s Special: € 17,50
Chef’s Special Vegetarisch: € 17,50
Poorter toegangsticket: € 16,00
Aanvangstijd: 19:30 – 21:00 uur
  • Over toegankelijkheid van het gebouw

    Handig om te weten:

    Het is goed om voorafgaand aan uw bezoek aan Nieuwspoort met een aantal dingen rekening te houden:

    • Poorters krijgen toegang tot Nieuwspoort op vertoon van het huidige Poorterspasje en een legitimatiebewijs.
    • Genodigden kunnen zich vooraf aanmelden voor een snellere toegang via deze link. Neem de ontvangen QR-code mee.
    • Neem ook altijd een geldig legitimatiebewijs mee. 
    • De ingang van Nieuwspoort bevindt zich aan de zijkant van het Tweede Kamergebouw.
    • Volg onderstaande stappen bij binnenkomst. Heeft u een Kamerpas? Dan kunt u direct naar binnen via de betreffende poortjes.

    Kijk hier voor de volledige aanmeldprocedure.

  • Routebeschrijving naar Nieuwspoort

    Routebeschrijving

    Routebeschrijving auto

    Komt u met de auto? Controleert u van tevoren dan vooral de actuele verkeerssituatie, die kan in en rond Den Haag geregeld wijzigen.
    Kijk op: ANWB – Actuele verkeersinformatie Den Haag. 

    Het gebouw van de Tweede Kamer ligt naast de
    A12 (afslag 2 richting Centraal Station/Centrum-Zuid) en
    de S100 (afslag richting Centraal Station) en is daarmee
    goed bereikbaar met de auto. 

     

    Route met het openbaar vervoer

    U kunt ons ook makkelijk bezoeken
    met het openbaar vervoer. Nieuwspoort bevindt zich op
    loopafstand van Den Haag CS (uitgang Anna van
    Buerenplein).

    Kijk op de site van OV9292.nl voor actuele informatie over het openbaar vervoer.

    Route met de fiets

    Let op: in verband met veiligheidsmaatregelen
    moet de fiets op afstand van het Kamergebouw worden
    gestald. Dit kan onder andere op de parkeerstrip voor
    fietsen langs de Bezuidenhoutseweg tegenover Coolblue
    (Babylon). Of in de fietsenstalling van Den Haag CS

    Parkeren

    De Tweede Kamer heeft geen openbare parkeergelegenheid. U kunt parkeren bij Q-Park CS New Babylon of Q-Park Malieveld.

    Q-Park CS New Babylon
    Adres: Prinses Irenestraat 1, 2595 Den Haag

    Q-Park Malieveld
    Adres: Koningskade 1, 2596 Den Haag

Heeft u een vraag?

Neem contact met ons op!