Foto: Schietpartij in de Jacob Catsstraat 22 augustus 1974, fotograaf Jos van Leeuwen

Deze avond is helaas geannuleerd. Iedereen die een ticket heeft geboekt, wordt per e-mail op de hoogte gebracht. Mocht u nog vragen hebben, mail dan naar secretariaat@nieuwspoort.nl

Een avond praten over fotografie mét en door fotografen: na de succesvolle eerste Hollandse Beelden Live (voor corona) is nu een nieuwe fotoavond met ook de uitreiking van de Jos van Leeuwen Regioprijs, een prijs als blijk van waardering voor alle Nederlandse regionale fotografen.

Tijdens de bijeenkomst vertelt fotograaf Folkert Koelewijn over zijn serie Vrij - Wat Nederlanders doen als ze niet werken. Bert Verhoeff gaat in op zijn reportage Scherpstellen op het Einde waar hij plekken heeft gefotografeerd, waar mensen die kiezen voor een zelfgekozen einde, hun pillen en poeders bewaren. En de jonge fotograaf Owen O’ Brien vertelt waarom hij in deze tijd nog nieuwsfotograaf wil worden.

De avond staat daarnaast extra in het teken van de regionale fotografie. De regiofotograaf, er zijn er velen in Nederland, die er dag en nacht op uitgaat om het dagelijkse nieuws te verslaan. Het werk is vaak kwalitatief goed en biedt veel meer dan een uitslaande brand of een te water geraakte automobilist.

Spreekstalmeester Edouard van Arem, Manager Foto bij ANP bespreekt, naar aanleiding van zestig jaar Nieuwspoort, een aantal memorabele politieke foto’s. Hoofdredacteur van Hollandse Beelden Roel Rozenburg en voormalig ANP fotochef Leo Blom nemen de regionale fotografie door. Wat is er bijzonder aan? Wat valt op? En overstijgt het werk van regionale fotografen niet het niveau van de landelijke nieuwsfotografie? Het publiek kan, zoals vanouds, meepraten en vragen stellen.

Ook nemen de drie sprekers de winnaar van de Jos van Leeuwen Regioprijs onder de loep. De Haagse fotograaf Jos van Leeuwen zal de prijs uitreiken.

Praktische informatie:
Donderdag 28 april 2022
Inloop 19:30 uur
Avond: 20:00 uur t/m 21:45 uur
Tickets € 15,00 incl. welkomstdrankje (koffie/thee/fris), voor Poorters is er 1 euro korting.
Er zijn ook tickets met onze Chef’s Special verkrijgbaar voor € 13,50, Spaghetti Bolognese basilicum-tomatensalade  of  Spaghetti Arrabbiata (vega) basilicum-tomatensalade. Dan bent u al vanaf 18.00 uur welkom in ons restaurant!

Praktische informatie

Datum: 28 apr. 2022
Locatie: Bezuidenhoutseweg 67, Den Haag
Aanvangstijd: 20:00 – 21:45 uur
  • Over toegankelijkheid van het gebouw

    Handig om te weten:

    Het is goed om voorafgaand aan uw bezoek aan Nieuwspoort met een aantal dingen rekening te houden:

    • Poorters krijgen toegang tot Nieuwspoort op vertoon van het huidige Poorterspasje en een legitimatiebewijs.
    • Genodigden kunnen zich vooraf aanmelden voor een snellere toegang via deze link. Neem de ontvangen QR-code mee.
    • Neem ook altijd een geldig legitimatiebewijs mee. 
    • De ingang van Nieuwspoort bevindt zich aan de zijkant van het Tweede Kamergebouw.
    • Volg onderstaande stappen bij binnenkomst. Heeft u een Kamerpas? Dan kunt u direct naar binnen via de betreffende poortjes.

    Kijk hier voor de volledige aanmeldprocedure.

  • Routebeschrijving naar Nieuwspoort

    Routebeschrijving

    Routebeschrijving auto

    Komt u met de auto? Controleert u van tevoren dan vooral de actuele verkeerssituatie, die kan in en rond Den Haag geregeld wijzigen.
    Kijk op: ANWB – Actuele verkeersinformatie Den Haag

    Het gebouw van de Tweede Kamer ligt naast de
    A12 (afslag 2 richting Centraal Station/Centrum-Zuid) en
    de S100 (afslag richting Centraal Station) en is daarmee
    goed bereikbaar met de auto. 

     

    Route met het openbaar vervoer

    U kunt ons ook makkelijk bezoeken
    met het openbaar vervoer. Nieuwspoort bevindt zich op
    loopafstand van Den Haag CS (uitgang Anna van
    Buerenplein).

    Kijk op de site van OV9292.nl voor actuele informatie over het openbaar vervoer.

    Route met de fiets

    Let op: in verband met veiligheidsmaatregelen
    moet de fiets op afstand van het Kamergebouw worden
    gestald. Dit kan onder andere op de parkeerstrip voor
    fietsen langs de Bezuidenhoutseweg tegenover Coolblue
    (Babylon). Of in de fietsenstalling van Den Haag CS

    Parkeren

    De Tweede Kamer heeft geen openbare parkeergelegenheid. U kunt parkeren bij Q-Park CS New Babylon of Q-Park Malieveld.

    Q-Park CS New Babylon
    Adres: Prinses Irenestraat 1, 2595 Den Haag

    Q-Park Malieveld
    Adres: Koningskade 1, 2596 Den Haag

Heeft u een vraag?

Neem contact met ons op!