Een speciale Café Europa over de State of The Union
Europa droomt van soevereiniteit. Alleen: tussen droom en daad staan wetten in de weg, en praktische bezwaren. De AI van Trumps tech bro’s domineert onze markt en we blijven leunen op Amerika voor onze veiligheid. Gaat de EU echt werk maken van haar onafhankelijkheid? Het antwoord moet komen uit de State of the European Union van Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Daarin presenteert ze aan het Europees Parlement de plannen voor het komende jaar.
In De Staat van Europa in een Gevaarlijke Wereld duikt de podcast Café Europa in de belangrijkste jaarlijkse speech van de EU. Experts Caroline de Gruyter, Romana Abels en Mariëlle Wijermars analyseren de plannen van de Europese Commissie onder leiding van presentator Stefan de Vries. Wat gaan wij merken van Brusselse maatregelen om los te komen van Amerika en China? En is de EU in staat om één vuist te maken?
Maar de uitdagingen komen niet niet alleen van buitenaf. Terwijl Europeanen deze zomer gebukt gaan onder hitterecords, koelen de klimaatambities van de lidstaten af. En in veel Europese landen dringen rechts-radicale partijen steeds meer door tot het centrum van de macht. Wat zien we hiervan terug in de voorstellen van Von der Leyen? Op deze gratis avond hoor je alles wat je moet weten over de Europese plannen van het nieuwe politieke jaar!
- Stefan de Vries is Europa-commentator voor Haagsch College, BNR en Pauw & De Wit en host van Café Europa
- Caroline de Gruyter is Europa-correspondent, columnist voor NRC en schrijver van verschillende boeken over Europa
- Romana Abels is Europa-kenner, journalist voor Trouw en was tot voor kort correspondent in Brussel
- Mariëlle Wijermars is Europa-expert in de Haagsch College-podcast Café Europa en werkt als Universitair hoofddocent Internet Governance aan de Universiteit Maastricht
De Staat van Europa in een Gevaarlijke Wereld is een samenwerking van Haagsch College, de Europese Commissie, Nieuwspoort en Studio Europa Maastricht.
Praktisch informatie:
Datum: 16 september 2026
inloop: 19:00 uur
aanvang: 19:30 uur
einde: 21:30 uur
Praktische informatie | |
| Datum: | 16 sep. 2026 |
|---|---|
| Locatie: | Bezuidenhoutseweg 67, Den Haag |
| Poorter toegangsticket (Gratis): | Gratis |
| Regulier toegangsticket (Gratis): | Gratis |
| Aanvangstijd: | 19:30 – 21:00 uur |
- Over toegankelijkheid van het gebouw
Handig om te weten:
Het is goed om voorafgaand aan uw bezoek aan Nieuwspoort met een aantal dingen rekening te houden:
- Poorters krijgen toegang tot Nieuwspoort op vertoon van het huidige Poorterspasje en een legitimatiebewijs.
- Genodigden kunnen zich vooraf aanmelden voor een snellere toegang via deze link. Neem de ontvangen QR-code mee.
- Neem ook altijd een geldig legitimatiebewijs mee.
- De ingang van Nieuwspoort bevindt zich aan de zijkant van het Tweede Kamergebouw.
- Volg onderstaande stappen bij binnenkomst. Heeft u een Kamerpas? Dan kunt u direct naar binnen via de betreffende poortjes.
Kijk hier voor de volledige aanmeldprocedure.
- Routebeschrijving naar Nieuwspoort
Routebeschrijving
Routebeschrijving auto
Komt u met de auto? Controleert u van tevoren dan vooral de actuele verkeerssituatie, die kan in en rond Den Haag geregeld wijzigen.
Kijk op: ANWB – Actuele verkeersinformatie Den Haag.Het gebouw van de Tweede Kamer ligt naast de
A12 (afslag 2 richting Centraal Station/Centrum-Zuid) en
de S100 (afslag richting Centraal Station) en is daarmee
goed bereikbaar met de auto.Route met het openbaar vervoer
U kunt ons ook makkelijk bezoeken
met het openbaar vervoer. Nieuwspoort bevindt zich op
loopafstand van Den Haag CS (uitgang Anna van
Buerenplein).Kijk op de site van OV9292.nl voor actuele informatie over het openbaar vervoer.
Route met de fiets
Let op: in verband met veiligheidsmaatregelen
moet de fiets op afstand van het Kamergebouw worden
gestald. Dit kan onder andere op de parkeerstrip voor
fietsen langs de Bezuidenhoutseweg tegenover Coolblue
(Babylon). Of in de fietsenstalling van Den Haag CSParkeren
De Tweede Kamer heeft geen openbare parkeergelegenheid. U kunt parkeren bij Q-Park CS New Babylon of Q-Park Malieveld.
Q-Park CS New Babylon
Adres: Prinses Irenestraat 1, 2595 Den HaagQ-Park Malieveld
Adres: Koningskade 1, 2596 Den Haag

