Haagse Stemmen over Prinsjesdag
Wordt dit de laatste Prinsjesdag van premier Schoof? Gezien de Nederlandse formatietraditie is dat nog zeer de vraag. Een ding is wel zeker: het gaat dit jaar niet om de plannen van het kabinet, maar alles staat in het teken van de verkiezingen. Waar worden alle mooie partijprogramma’s van betaald?
In de Prinsjesdag Campagne Avond van Haagse Stemmen blikken politiek journalisten Martine Wolzak, Guus Valk en Joost Vullings vooruit op de belangrijke Algemene Politieke Beschouwingen. Dit is namelijk hét moment voor partijen om te shinen met hun plannen. Maar weten de partijen wel keurig dekking te vinden? Of vallen ze door de mand met gratis bier?
Wat de plannen ook zijn, iedereen -van Yesilgoz tot Timmermans- moet duidelijk maken waar de Defensiemiljarden van betaald gaan worden. Komen er extra belastingen of wordt het streng bezuinigen? En hoe moet het verder met de overheidsfinanciën nu de economie steeds onzekerder wordt? In deze Haagse Stemmen hoor je alles over de grote financiële uitdagingen van het nieuwe kabinet.
Martine Wolzak is politiek verslaggever van het Financieele Dagblad
Guus Valk is chef van de politieke redactie van NRC
Joost Vullings is politiek journalist van EenVandaag en maker van podcast De Stemming
Haagse Stemmen wordt gepresenteerd door Edo van der Goot, politiek verslaggever van Nu.nl en volgt Frans Timmermans voor de NU.nl podcast Frans
Praktische informatie:
Avond: 15 september 2025
Tijd: 19:30 - 21:00
Reguliere tickets p.p. €15,00, voor Poorters / leden Nieuwspoort €12,00 p.p.
Chef's special:
U kunt vooraf een hapje komen eten, bestel daarvoor naast uw zaalticket de Chef's Special a €16,50, dan bent u al vanaf 18.00 uur welkom in ons restaurant. (De special voor deze avond volgt hier binnenkort).
Haagse Stemmen is een samenwerking tussen Haagsch College, Nieuwspoort, Politiek Nederland en ProDemos
Praktische informatie | |
Datum: | 15 sep. 2025 |
---|---|
Locatie: | Bezuidenhoutseweg 67, Den Haag |
Regulier toegangsticket: | € 15,00 |
Chef’s Special: | € 16,50 |
Chef’s Special Vegetarisch: | € 16,50 |
Poorter toegangsticket: | € 12,00 |
Aanvangstijd: | 19:30 – 21:00 uur |
- Over toegankelijkheid van het gebouw
Handig om te weten:
Het is goed om voorafgaand aan uw bezoek aan Nieuwspoort met een aantal dingen rekening te houden:
- Poorters krijgen toegang tot Nieuwspoort op vertoon van het huidige Poorterspasje en een legitimatiebewijs.
- Genodigden kunnen zich vooraf aanmelden voor een snellere toegang via deze link. Neem de ontvangen QR-code mee.
- Neem ook altijd een geldig legitimatiebewijs mee.
- De ingang van Nieuwspoort bevindt zich aan de zijkant van het Tweede Kamergebouw.
- Volg onderstaande stappen bij binnenkomst. Heeft u een Kamerpas? Dan kunt u direct naar binnen via de betreffende poortjes.
Kijk hier voor de volledige aanmeldprocedure.
- Routebeschrijving naar Nieuwspoort
Routebeschrijving
Routebeschrijving auto
Komt u met de auto? Controleert u van tevoren dan vooral de actuele verkeerssituatie, die kan in en rond Den Haag geregeld wijzigen.
Kijk op: ANWB – Actuele verkeersinformatie Den Haag.Het gebouw van de Tweede Kamer ligt naast de
A12 (afslag 2 richting Centraal Station/Centrum-Zuid) en
de S100 (afslag richting Centraal Station) en is daarmee
goed bereikbaar met de auto.Route met het openbaar vervoer
U kunt ons ook makkelijk bezoeken
met het openbaar vervoer. Nieuwspoort bevindt zich op
loopafstand van Den Haag CS (uitgang Anna van
Buerenplein).Kijk op de site van OV9292.nl voor actuele informatie over het openbaar vervoer.
Route met de fiets
Let op: in verband met veiligheidsmaatregelen
moet de fiets op afstand van het Kamergebouw worden
gestald. Dit kan onder andere op de parkeerstrip voor
fietsen langs de Bezuidenhoutseweg tegenover Coolblue
(Babylon). Of in de fietsenstalling van Den Haag CSParkeren
De Tweede Kamer heeft geen openbare parkeergelegenheid. U kunt parkeren bij Q-Park CS New Babylon of Q-Park Malieveld.
Q-Park CS New Babylon
Adres: Prinses Irenestraat 1, 2595 Den HaagQ-Park Malieveld
Adres: Koningskade 1, 2596 Den Haag